Fotografie a videa z příměstských táborů

FOTOGRAFIE

Protože naše příměstské tábory pro děti „Léto na koních ’21“ jsou svou povahou jedinečné a neopakovatelné, pokusili jsme se jejich letošní průběh zdokumentovat a výsledné snímky dát k dispozici především vám, dětem a rodičům, kteří jste se zúčastnili našich táborů, a to i proto, že jste si sami na táborech fotit moc nemohli.

Během léta jsme tak fotografie z jednotlivých turnusů průběžně updatovali do naší fotogalerie, abyste mohli sledovat průběh táborů a viděli, že svěřeným dětem věnujeme maximální péči, a že kromě jezdeckého výcviku zde mají zajištěn i kvalitní doprovodný program a čistě individuální přístup.

Mapa a trasa míst, kde jsme se během našich příměstských táborů pohybovali.

Dokumentaci měl za úkol náš fotograf Vláďa Unger z firmy yomedia s.r.o., která se nám stará také o naše webové stránky a pomohla nám projekt Koně pro děti rozběhnout.

Aby naše dvě hlavní lektorky Adélku a Kačku přesvědčil, že focení a plnění fotogalerie by zvládly i samy, a klidně i mobilem, začal vše cvakat na svůj Redmi. Na konci léta jsme tak zjistili, že máme přes 12 tisíc fotek a kolem 14 hodin videa.

Zhruba třetinu snímků jsme průběžně přidali do fotogalerie, kterou je nyní třeba protřídit, aby byla přehlednější a bylo v ní místo i na fotky z budoucích táborů.

Všechny fotografie jsme proto zatím znovu prohlédli a vybrali z nich ty, které vyjadřují nejlépe atmosféru jednotlivých turnusů „Léta na koních ’21“.

Část těchto snímků bychom rádi použili na našich stránkách jako ilustrace naší činnosti, ale větší část bychom chtěli dát k dispozici vám, rodičům a dětem, díky kterým fotografie vlastně vznikly, tedy do vašich domácích fotoalb. Proto jsme se snažili při výběru snímků zohlednit i to, aby v jednotlivých sériích byly všechny zúčastněné děti zastoupeny rovnoměrně.

Protože zpětné zpracování fotografií se ukázalo být časově značně náročné, a také proto, že jsme již vyčerpali rozpočet na foto dokumentaci, rozhodli jsme se fotografie uspořádat do balíčků a stažení některých z nich zpoplatnit, abychom tak získali prostředky na zpracování nejen fotek, ale i videí, s kterými jsme původně vůbec nepočítali. Balíčky fotografií naleznete v našem e-shopu.

Základní balíček souboru 85 vyretušovaných fotografií v plném rozlišení je zdarma a můžete si jej stáhnout jako poděkování za účast na našich příměstských táborech. Odkaz ke stažení vám přijde e-mailem po zakoupení balíčku za 0,- Kč.

Zpoplatněné jsou pak až další balíčky s více fotografiemi. Rozdělili jsme je na výběr fotografií z celého tábora a na výběr fotografií s dětmi. Výběry fotografií s dětmi mohou obsahovat i fotosekvence, které jsou zajímavé pro jednotlivé děti a rodiče, ale už ne pro ostatní rodiče, takže jsme tyto sekvence nepřidávali ani do obecnějšího výběru fotografií z celých turnusů. Součástí fotografií jsou pak samozřejmě i práva k jejich volnému použití. Tyto balíčky budeme rozesílat zřejmě přes Úschovnu.cz, protože se nám už nevejdou na server.

Výběry fotografií konkrétních dětí máme hotové z necelé poloviny, zatím převážně všech děti, jejichž rodiče nám vyplnili dotazník, ostatním budeme moci dodat fotografické kolekce během 1 týdne od objednávky.

Celkové zpoždění se zpracováním fotografií způsobilo i přecenění technologií. Náš fotograf chtěl původně fotografie třídit v programu Fotky pomocí funkce na rozpoznávání obličejů s tím, že tak můžeme fotky hned rozesílat i rodičům, jenže umělá inteligence ve skutečnosti zvládla i s nápovědou najít jen malou část dětí a ostatní fotky tak teď Vláďa dohledává ručně, což zabere kolem dvou hodin na dítě, kterých teď máme v archivu z Léta kolem 60.
Nakonec tak byl rád, že stihl fotky dodávat do naší fotogalerie, i když někdy o den dva později.

FOTOKNIHY
Do nabídky e-shopu jsme přidali i fotoknihy; buď opět vytvořené z obecnějších fotografií z jednotlivých turnusu, nebo z fotografií, kde bude víc fotek dětí. Knihu fotografií nabízíme ve čtvercovém formátu ve dvou velikostech 20 a 24 cm s počtem stran 28 nebo 32.

Fotoknihu si ale můžete sestavit také sami z vybraných balíčků fotografií.

VIDEA
Kromě fotografií bychom vám také rádi nabídli i vzpomínková videa z „Léta ’21“. Ty také nemáme ještě hotová, zatím jsme se shodli na celkovém konceptu, jak vlastně celé to množství záběrů zorganizovat a uspořádat.

Z každého turnusu byměli vzniknout 15minutové filmy určené všem účastníkům příměstských táborů a z těchto delších videí pak kratší do 5 minut na naše stránky Koně pro děti a YouTube kanál Koně pro děti nebo i Facebook a Instagram.

Výsledná videa by mohla vypadat nějak takto:

Výchozí 15 minutový film pak můžeme na přání ozvláštnit tím, že do něj přidáme více záběrů konkrétního dítěte a titulek se jménem détěte.

DODÁNÍ
Doba dodání fotografií, fotoknih a videí závisí na celkovém počtu objednávek a rádi bychom především všechny fotoknihy dodali  do Vánoc, což ale vzhledem k tomu, že jen samotný tisk trvá zhruba týden slíbit všem nemůžem.

Mohou s ním téměř určitw počítat jen rodiče, kteří nám vyplnili Dotazník spokojenosti, a jejichž fotografie jsme už mohli připravit, ale budeme se samozřejmě snažit vyřídit co nejdříve i ostatní došlé objednávky.

Stejně tak videa, některá do Vánoc připravit stihneme, ale zřejmě ne všechny, zbylé bychom tak dodali až po Novém roce.

UPOZORNĚNÍ
Soubory fotografií, fotoknihy a sestříhaná videa jsou určeny vždy jen účastníkům konkrétního turnusu.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám všem krásný advent a šťastné a veselé prožití svátků vánočních.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *